Naruto My Story
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto My Story

Odaberi svoj put, bori se, ne odustaj i postani shinobi vredan postovanja.Citav svet ceka na tebe!


You are not connected. Please login or register

ALO LJUDI !!!

+2
Keisuke
Akio Kiyoshi
6 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1ALO LJUDI !!! Empty ALO LJUDI !!! 17th March 2016, 23:13

Akio Kiyoshi

Akio Kiyoshi
Jounin
Jounin

SVAKO KO OVO VIDI, I KO JE ZA DA SE FORUM VRATI NEK MI NAPISE PM AKO SE SKUPIMO DOVOLJNO MOZDA I BUDE NESTO

2ALO LJUDI !!! Empty Re: ALO LJUDI !!! 21st March 2016, 21:42

Keisuke

Keisuke
Jounin
Jounin

Ja sam uvek za vracanje ovog foruma Very Happy

3ALO LJUDI !!! Empty Re: ALO LJUDI !!! 24th March 2016, 08:33

Enui

Enui
Admin
Admin

Akio zavistan si od foruma i to opasno Very Happy

4ALO LJUDI !!! Empty Re: ALO LJUDI !!! 29th March 2016, 13:18

Akio Kiyoshi

Akio Kiyoshi
Jounin
Jounin

Jok dosadilo mi sve pa bi da se ovde malo zezam xD

5ALO LJUDI !!! Empty Re: ALO LJUDI !!! 10th April 2016, 00:37

Obito Uchiha

Obito Uchiha
Sanin
Sanin

Moze,ja sam za,samo da se skupimo,bilo bi odlicno kad bi se forum vratio.

6ALO LJUDI !!! Empty Re: ALO LJUDI !!! 24th June 2016, 12:30

Kazuma Uzumaki

Kazuma Uzumaki
Cunin
Cunin

Bilo bi lepo hhahaha

7ALO LJUDI !!! Empty Re: ALO LJUDI !!! 12th August 2016, 23:02

Obito Uchiha

Obito Uchiha
Sanin
Sanin

Ljudi ajde da ozivimo ovo cudo...da probamo,po stoti put...

Ko vidi ovo i ko je za,neka mi posalje pm.

8ALO LJUDI !!! Empty Re: ALO LJUDI !!! 27th August 2016, 11:06

Guest

avatar
Guest

Voleo bih da se vratim u proslost i da sa ovim znanjem koje sada imam, vodim forum, do sada prerastao bih u vrlo veliku igru. Nazalost suvise posla imam kako u firmi tako i privatno tako da nema teorije ovo da igram, igra jeste premocna i zarazna ali zahteva da svaki dan barem sat dva budes ovde na forumu ako zelis budes u svim tokovima igre i svemu i postanes neko u igri sto ja ne mogu, a i nemam zivce da opet prolazim kroz sve kao pre dok se igra xDDDD dosadilo mi xD. Ponekad cu samo ulazim cisto vidim sta se desava i kako napreduje a i napravicu neki chat bolji to sam poceo sada kada imam vreme, takodje kasnije cu nesto uvesti oko dodavanja da bude malo vise automatski.

Admini nemaju pristup bazi foruma tako da je nemoguce bilo sta menjati osim izgleda foruma u htmlu i cssu. Na forumu se moze zakaciti javascript tako da se unapredi malo izgled i slicno sto je moja ideja da se ovo automatizuje da neke stvari budu dinamicke.

Postoji samo dva nacina da se ovo olaksa i automatizuje kolko tolko.

Jedina stvar na ovom forumu koja je automatska a to su poeni koje dobijas po svakom postu kojem napises u temama koje admin setuje da u njima moze se dobijaju poeni (takodje moze se upisati i koliko poena se dobija u kojem delu foruma).
Svaki post recimo donosi +10 poena. Ti poeni se mogu iskorististi da se racunaju ostale stvari, pare, xp i lvl. Recimo ako imas 100 poena to bi bilo recimo ovako. Skripta bi racunala na osnovu tih poena koliko imas i prikazivala na profilu za xp, lvl i pare na osnovu tih poena. Posto se ti poeni menjaju i rastu non stop to znaci da bi se i te vrednosti menjale i rasle.

Kao prvo stavio bih da se po jednom postu dobija +2 poen ili +10 (u borbama). (naravno to bi se dobijalo u delovima gde su borbe i slicne stvari, admin bi morao pazi da niko ne spamuje i tako skuplja poene). Dobra stvar je sto se moze staviti opcija u panelu flood control, a to je vreme za koje mozes pises sledeci post ako napises jedan post moras cekas recimo 2 minuta da mozes sledeci. to bi recimo smanjilo spam.

Ako recimo imas 100 poena koje si skupio to bi se ovako nekako racunalo (vazno: admin nikada ne dodaje te poene niti menja sami se dodaju kako pisete postove, samo zavisi da li je borba ili slicno koliko poena dobijate)

Money: 100*100 = 10000 (broj poena * 100 i dobijes koliko imas para ili ako je previse moze se stavi * 50)
XP: 100 = 100 (mislim da sam broj poena treba oznacava XP nema potrebe da se nista racuna, ako imas 100 poena to ti je 100 xp poena
LEVEL: 100/50 = 2 (broj poena podeljeno sa 50 (ili mozda 30 ako je 50 previse) i dobijes level. Recimo 1000 poena ti je lvl 20, ako u borbi jedan post donosi 10 poena to ti je 100 poteza odigranih u borbi i postanes lvl 20

Ovim sistemom bi se resio problem dodavanja XP, MONEY, LVL

Nazalost za vrednosti kao i sposobnoti takav sistem nece moci raditi iz razloga sto je to nesto sto uvek dobijas poene koje mozes raspodelis sam gde zelis. Jedina solucija je da se kreira neki free hosting gde mogu napraviti skriptu neku koja cuva podatke za svakog igraca sa foruma tako da se ti poeni i slicno prikazuju odatle i da se tamo dodaju (igraci mogu sami menjaju i dodaju kako zele i jednom kad sacuvaju to je to nema nazad). Ti podaci bi mogli se stave da se samo prikazuju na forumu u potpisu ili profilu.

Takodje i prodavnica kao i invetnar morali bi budu odradjeni van foruma .

9ALO LJUDI !!! Empty Re: ALO LJUDI !!! 29th August 2016, 17:35

Niklaus

Niklaus
Academy student
Academy student

Strasne stvari

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» E pozz ljudi

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum